bird
sun

Biblioteka

Opiekun biblioteki: mgr Dorota Niesporek

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek       9.45 - 10.45

                          13.45 - 15.30

Wtorek                 9.00 - 11.50

                           12.35 -14.00

zajęcia czytelnicze - klasa 2: 11.50 - 12.35

Środa                   8.30 - 13.30

zajęcia czytelnicze - klasa 1: 12.55 - 13.40

Czwartek              9.30 - 9.50

                           12.35 - 13.00

Piątek                   9.00 - 11.50

                           12.35 - 12.55            

 

 

WYKAZ LEKTUR W ROKU SZKOLNYM   2018  /  2019

KLASA 1

  1. Jacob i Wilhelm Grimm, (oprac.) Bogusław Michalec Jaś i Małgosia.
  2. Maria Kownacka, Plastusiowy pamiętnik.
  3. Jan Brzechwa, Sójka.
  4. Jacob i Wilhelm Grimm, Muzykanci z Bremy.
  5. Hans Christian Andersen, Nowe szaty cesarza.
  6. Jan Brzechwa, Leń.
  7. Jan Brzechwa, Żaba.
  8. Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!
  9. Charles Perrault, Śpiąca królewna.
  10. Tove Jansson, Opowiadania z Doliny Muminków.
  11. Wanda Chotomska, Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy .
  12. Jan Brzechwa, Przyjście lata .

 

 

KLASA 2

  1. Hans Christian Andersen, Brzydkie kaczątko.
  2. Barbara Kosmowska, Dziewczynka  z  parku.
  3. Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka.
  4. Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn.
  5. A. , CZ. Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda.
  6. Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).
  7. Hans Christian Andersen, Calineczka.
  8. Danuta Parlach, Kapelusz Pani Wrony.
  9. Maria terlikowska, Drzewo do samego nieba.
  10. 10. Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika.

 

KLASA 3

  1. Marta Bergowska, Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach.
  2. Maria Kownacka, Kajtkowe przygody.
  3. Maria Kruger, Karolcia.
  4. Maria Konopnicka, Jak to ze lnem było.
  5. Janina Porazińska, O dwunastu miesiącach.
  6. Marian Orłoń, Przerwany hejnał.
  7. Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu.
  8. Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta.
  9. Franciszek Jankowski, Bajka o Królu ryb.
  10. Artur Oppman, Syrena.
  11. Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją.

  KLASA 4

  1. Rene Gościnny, J.J Sempe: Mikołajek.
  2. Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa.
  3. C. S. Lewis: Opowieści z Narnii, Lew, Czarownica i stara szafa.
  4. J. Christa: Kajko i Kokosz. Szkoła latania.
  5. Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo. Olbrzym.
  6. Carllo Collodi: Pinokio.

KLASA 5

  1. Jan Parandowski: Mitologia. (Stworzenie świata, Demeter i Kora, Prometeusz, Syzyf, Dedal i Ikar, Herakles, Tezeusz i Ariadna, Orfeusz i Eurydyka)
  2.  Brandon Mull: Baśniobór.
  3.  Ference Molnar: Chłopcy z Placu Broni.
  4.  Henryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy.
  5.  F. H. Burnett: Tajemniczy ogród.

 

KLASA 6

  1. Ference Molnar, Chłopcy z placu broni.
  2. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.
  3. Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa.
  4. J.R.R Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem.

 

KLASA 7

  1. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace.
  2. Ch. Dickens, Opowieść wigilijna.
  3. Aleksander Fredro, Zemsta.
  4. Adam Mickiewicz, Dziady II.

KLASA 8

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec.
  2. Juliusz Słowacki, Balladyna.
  3. Antoine de Saint-Exupéry, Mały książę.
  4. Henryk Sienkiewicz, Quo Vadis
  5. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz.