Aktualności przedszkola

W związku z zaistniałą sytuacją w oświacie konkurs:

"Chcemy być przyjaciółmi zwierząt"

został przeniesiony na koniec września.

Karta zgłoszeniowa powtórnie zostanie dostarczona do przedszkoli

w połowie września.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal przebierańców rozpoczęliśmy od sesji fotograficznej na której dzieci miały wykonane zdjęcia indywidualne i grupowe. Następnie przeszły na sale gimnastyczną ,na której czekał na nich wodzirej zapraszając do wspólnej zabawy .W balu uczestniczyły różne postacie z bajek i filmów. Zabawę zakończył wystrzał konfetti. Każde dziecko opuszczając salę otrzymało zwierzątko lub szablę wykonaną z balonu.

DZIEŃ BABCI  DZIADKA

My kochamy Babcię Dziadka- Przez 4 dni w naszym przedszkolu obchodziliśmy tę uroczystość. Każda grupa zaprosiła swoich Kochanych Dziadków dla których przedstawiła program artystyczny. Nie jednej babi i dziadkowi w tym dniu zakręciła się łezka w oku, widząc swojego wnuka lub wnuczkę recytujących wiersze, śpiewających piosenki i tańczących tylko dla Nich.

PAWŁOWSKIE KOLĘDOWANIE

Jak co roku wystąpiły dzieci w pawłowskim DOK na Pawłowskim Kolędowaniu i zakończeniu akcji WOŚP. Przedszkolne dzieci przedstawiły Jasełka. W tym roku było się czym pochwalić ponieważ wystawione przez dzieci Jasełka zdobyły w Zabrzańskim Przeglądzie, który odbył się w kościele św. Józefa I miejsce. Pawłowianie i Rodzice dzieci mogli zobaczyć występ swoich pociech i oklaskiwać trud i zaangażowanie .Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

TRADYCYJNA WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Dzieci w swoich odświętnie przystrojonych  salach wokół choinki słuchały o zwyczajach i tradycjach świat Bożego Narodzenia. Następnie śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia. Pod choinką dzieci znalazły prezenty .Na stołach zostały przygotowane Świąteczne pierniki, którymi się częstowały . W tym dniu został podany Wigilijny Obiad.

ŚWIĄTECZNY JARMARK

Tradycja sięgająca XIV wiecznych Niemiec dotarła do Polski i nie ominęła Pawłowa .W parku przed DOK postawiono stragany ozdobami świątecznymi. Wśród dzieci i mieszkańców Pawłowa chodził święty Mikołaj i częstował łakociami . Na scenie przed rodzicami i mieszkańcami Pawłowa wystąpiły dzieci przedszkolne z przygotowanym świątecznym repertuarem kolęd i pastorałek. Niejednemu dorosłemu  zakręciła się łezka w oku.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKŁAJEM

Święty Mikołaj pędząc w swoich saniach nie minął naszego przedszkola .Przybył wraz z Aniołkami i każdemu dziecku wręczył bogatą paczkę. Ciesząc się z jego wizyty dzieci zaśpiewały Mu piosenki . Żegnając się z nim zapraszaliśmy Go znów za rok.

DZIEŃ GÓRNIKA czyli Barbórka

4 XII  każda grupa zaprosiła do przeszkolą dziadka ,tatę lub wujka górnika, który pracuje lub pracował na kopalni. Zaproszeni goście opowiadali o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Odpowiadali na wiele pytań które dzieci zadały. Chcąc podziękować Górnikom za ich ciężką pracę i przybycie do przedszkola dzieci wystąpiły z programem artystycznym.

DZIEŃ ANIOŁA

Jakie z nas piękne Anioły w białych szatach i skrzydłami na plecach. Aby uczcić ten dzień wykonaliśmy miniaturki Aniołków lub obraz Aniołka.

WIECZORNICA

Spotkanie pokoleń od przedszkolaka do seniora. Występy dzieci przedszkolnych i szkolnych w repertuarze patriotycznym. Wspólny śpiew wszystkich znanych pieśni z okresu 100 – lecia NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Wyklejanie przez dzieci konturu mapy POLSKI biało- czerwonymi serduszkami.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 IX witaliśmy JESIEŃ ,która zawitała w naszych progach.

Wspólny spacer ulicami dzielnicy z instrumentami muzycznymi oraz piosenkami na ustach.

DZIEŃ MARCHEWKI

„Na Marchewki urodziny”- każda z grup inaczej obchodziła urodziny Marchewki

„Pszczółki ”i „Misie”   wykonując sok marchewkowy i jabłka a także  poznały zasady działania sokowirówki.

„Żabki” i „Rybki” wykonując surówkę z marchewki i jabłka  .

Ciężką pracę zakończono degustacją.

Wszystkie grupy miały na głowie symbole marchewki.

WYJAZD DO PALMIARNI

Poznajemy nasz Region. Wyjeżdżamy do Palmiarni w Gliwicach. Obserwujemy piękno przyrody duże palmy ,bananowce, krzewy na których rosną cytryny. Widzimy jak kameleon przystosowuje się do środowiska, w którym mieszka czyli terrarium. Obserwujemy pracę mrówek ,które biegają w szklanej rurce. Idąc dalej widzimy wiewiórki kaukaskie, które są większe od naszych wiewiórek biegających po naszym podwórku przedszkolnym. Staramy się nie dotykać różnych kaktusów, które mogą nas okuć.  W ostatniej części  Palmiarni zatrzymujemy się przy olbrzymich akwariach, w których pływają piękne kolorowe ryby , różnej wielkości.

SKARBNIKOWE GODY

Jesteśmy Małymi Mieszkańcami Zabrza, ale mamy ogromne serca i wraz z Rodzicami i starszymi kolegami ze szkoły kroczymy w barwnym korowodzie. Chcemy uczcić urodziny naszego miasta.

DZIEŃ CHŁOPCA

Jak każdego roku 30 .09 obchodzimy DZIEŃ CHŁOPCA .W tym dniu składamy im najlepsze życzenia,   a także wręczamy drobne upominki. Razem gościmy się przy stolikach objadając przysmakami przygotowanymi przez Rodziców.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W pierwszym tygodniu września w grupach 6-latków Rybki, 5-6 latków Pszczółki , 4-latków Żabki i w 3-latkach odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w tym dniu odświętnie ubrane i z uśmiechem na buziach przeszły do przedszkola. Radością i pełnym zaangażowaniem wykonywały przygotowane przez nauczycielki konkursy i ćwiczenia , aby zdobyć certyfikat przedszkolaka.